🐾 Fuel their future with every bite—because your pup deserves the best start!
Purina Pro Plan Wet Puppy Food Pate offers 100% complete and balanced nutrition specially designed for puppies up to 1 year (or 2 years for large breeds). Featuring chicken as the primary ingredient and enriched with DHA, it supports brain, vision, immune health, and muscle development. This high-protein wet food contains no artificial additives and is proudly made in Purina-owned U.S. facilities, ensuring premium quality for your growing puppy.
Number of Items | 12 |
Item Weight | 9.8 Pounds |
Unit Count | 156 Ounce |
Occasion | Birthday |
S**E
Great!
My pups LOVE this and has NEVER got tired of this food.They had it as puppies, but every now and then I have to mix a bit of this canned food to make my dogs interested in their other food.
J**L
Puppy loves it!
Great for mixing with dry kibble and freezing on a lick mat!
J**S
Puppies love it!
Their favorite food!!! They get a whiff and go crazy, it also keeps their coat shiny.
A**N
Taste
My dog loves this food
A**R
Yummy for the Doggies!
I cannot give a personal opinion on the actual taste but I will say that this canned dog food smells like human food. Of course my dogs love it and go crazy when they hear me pop the lid. But it literally smells like something I would make for dinner. Not sure if that’s a good thing. But It’s a great quality product with the right balance of tasty ingredients that my dogs enjoy.
M**A
Gracias!
una de las mejores marcas para comida de cachorro!!
J**.
Great
Sent to dog rescue that needed food.
V**B
Good value
Our vet recommended this for our new puppy that came to us with all sorts of stomach bugs and worms and had barely been able to get off puppy powdered formula at 12 weeks old.At first we mixed this with her formula, then after a week with a little water and now we just give it to her straight. She loves it!Our 11 year old chow keeps trying to sneak bites of it when we lay it down for puppy so it must smell good to them.This price is more then the grocery store prices but I have a hard time finding it, so it’s just worth it to pay a the 7 bucks more per case to not have to waste my time searching and have it delivered .
ترست بايلوت
منذ أسبوعين
منذ يوم واحد