SAM4s GIANT100 Compact 3" Thermal POS Printer USB Serial Ethernet, Splash Cover Included, Black
| ASIN | B07C6KGSKF |
| Additional Printer Functions | Print Only |
| B&W Pages per Minute | 1 ppm |
| Best Sellers Rank | #140,971 in Office Products ( See Top 100 in Office Products ) #107 in Receipt Printers |
| Brand | SAM4s |
| Built-In Media | Splash Cover |
| Color | Black |
| Color Pages per Minute | 1 ppm |
| Compatible Devices | Devices with USB, Serial, or Ethernet interfaces |
| Control Method | App |
| Customer Reviews | 4.0 4.0 out of 5 stars (21) |
| Dual-sided printing | No |
| Duplex | Simplex |
| Hardware Interface | USB |
| Ink Color | Black |
| Manufacturer | SAM4s |
| Maximum Copies Per Run | 1 |
| Maximum Copy Resolution Black and White | 203 dpi |
| Maximum Copy Resolution Color | 1 page per minute |
| Maximum Copy Speed Black and White | 1 ppm |
| Maximum Media Size | 76.2mm |